Rajd przygodowy Busola – z czym to się je ?


Busola – to świetna okazja do aktywnego wypoczynku. W dużej mierze oparta na idei rajdu na orientację z dodatkowymi zadaniami specjalnymi. W tegorocznej edycji przygotowaliśmy dwie trasy Zieloną około 15km i Błękitną – 25km. Obie
trasy wiodą wśród malowniczych Lasów Czerniejewskich. Do pokanania na pieszo ale w dowolnym stylu 🙂 – marsz, bieg. Oczywiście cały dochód z imprezy przeznaczymy na leczenie naszej Oli.


Uwaga !!!
Jak co roku kolejność zapisów decyduje o miejscu na liście startowej – im szybciej się zapiszesz tym szybciej wystartuje Twoja drużyna.
Dodatkowo opłaty startowe uzależnione są od terminu zapisów

Strefa zawodnikaWarto wiedzieć

Co warto zabrać ?Czego się spodziewać ?Najczęściej zadawane pytania

Nawigacja.
Dobry humor i kompas lub busolę – dwa ostatnie przedmioty powinny wskazywać północ ;). Dodatkowo przyda się ołówek, długopis lub cieńkopis. Warto zadbać aby nasz telefon był w pełni naładowany.

Ubranie.
No cóż… Stosowne do warunków atmosferycznych 🙂 Warto sprawdzić prognozę na dzień przed startem i bez względu na wysokość temperatury do lasu zawsze zabieramy długie spodnie (chronią nas przed insektami).
Obuwie – nasze ulubione buty do wędrówek – te rozchodzone i lekko nadszarpnięte zębem czsu.

Jedzenie.
Wprawdzie na mecie czekać na Was będą pączki, ale to może nie wystarczyć po kilku godzinach na świeżym powietrzu. O Jedzenie zadbajcie więc we własnym zaktesie.

Co jeszcze ?
Jeśli wspominałem już o humorze to może jeszce coś na insekty i latarkę – tak na wszelki wypadek 🙂

Trasa.
Na mapie rozrzucone będą punkty – kolejność ich zdobywania wyznaczacie sami – według najlepszej według was opcji. Poruszamy się tylko po leśnych duktach i drogach – nie wolno ciąć na przełaj. Nie jest to raczej impreza extremalna – ma dostarczyć frajdę i radość, a nie błoto kurz i łzy.

Zadania dodatkowe.
Podczas pokonywania trasy czekać na Was będą zadania dodatkowe. Owiane są one jednak gęstą siecią tajemnicy. Innymi słowy wiem, ale nie powiem.

Czy muszę biec ?
NIE. Właśnie dlatego też w nazwie nie znajdziecie słowa bieg. Trasę należy pokonać pieszo ale w dowolnym stylu. Dla najmłodszych (kilkuletnich) uczestników dopuszczamy rowerki i wózki – rzecz jasna.

Drużyny.
W regulaminie stoi 2 do 10 osób, ale jak ktoś się uprze wystartować w pojednynkę to mu nie zabronię.

Wiek.
W zasadzie bez ograniczeń jednak wszyscy poniżej 18. lat muszą być pod opieką osób pełnoletnich i przed startem dostarczyć pisemną zgodę rodziców lub opiekunów na udział w rajdzie. Wzór zgody.

Czy można wystartować z psem ?
TAK. Jednak pamiętajmy, że to właściciel jest całkowicie odpowiedzialny za swojego pupila.

Czy organizator zapewnia kompas lub busolę ?
NIE. Taki przyrząd w ilości przynajmniej 1szt. na zespół musicie zapewnić sobie we własnym zakresie.

Czy można pozostawić swoje rzeczy w bazie rajdu ?.
TAK. Organizator jedna nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Czy odprawa jest obowiązkowa ?
TAK. Przed startem wszystkie drużyny muszą być na odprawie.

Mapa dojazdu